PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014264}
5,2 26 285
ocen
5,2 10 1 26285
4,2 23
oceny krytyków
Akademia pana Kleksa
powrót do forum filmu Akademia pana Kleksa

To oczywiście nie oznacza, że film jest totalną katastrofą, bo nie mogę przecież wypowiadać się na temat filmu, którego nie obejrzałem do końca... Katastrofą jest natomiast montaż, który odrzucił mnie trzykrotnie. Nie jestem specjalistą od montażu, ale nie byłem wstanie skupić się na obrazie i zaangażować w opowieść, kiedy po trzech sekundach zmienia się perspektywa, z boku, z przodu, z tyłu, z drona itd. Oczopląs. Meczące doświadczenie, które niestety przypominało mi teledysk. Lubię teledyski, ale dlatego, że one trwają krótko, a nie np. 2 godziny. Montaż był katorgą w wyniku którego odpuściłem sobie dalsze oglądanie. Może potrzebuję dnia na ten seans, nie wiem... Minęło już trochę czasu po premierze i wciąż nie jestem gotowy. Być może to tylko moje uwagi.

olson80

Mam takie same odczucia. W ten film nie da się zaangażować, ponieważ nie

olson80

Mam takie same odczucia. W ten film nie da się zaangażować, ponieważ sceny skaczą jak szalone. Nie ma czasu, szybko, szybko, wątek jeden, drugi, trzeci, ujęcie z góry, z dołu, kolory nawalają po oczach. Matko boska, ja rozumiem, że dzieci uzależnione od tiktoka nie są w stanie utrzymać uwagi dłużej niż kilka sekund, no ale może nie zniżajmy się jednak do tego poziomu. Tak się nie da opowiadać historii. Gdzieś w połowie filmu zdałam sobie sprawę, że nie wiem co jest główną osią fabularną i o czym właściwie jest ten film.
Jeszcze do moich osobistych zarzutów dodałabym:
1. Kompleks polski na punkcie USA- serio, musieli tam umieścić główną bohaterkę? W jakimś dziwnym spolszczonym Nowym Jorku? Naprawdę, to już nie są lata 80. Pora obudzić się z amerykańskiego snu.
2. Żarty około fekalne ptaka Mateusza, to pozostawiam bez komentarza.

mandibula

Zabrakło wyczucia, systematycznego budowania opowieści, chwil wytchnienia dla widza, momentu refleksji... Zupełnie nie jestem w stanie z satysfakcją obejrzeć tego filmu. Widziałem wcześniejsze filmy reżysera i jednak tam było poprawnie. Co się stało tym razem? Nie mam pojęcia, ale nie mogę przebrnąć przez najnowszego Kleksa. Zakładam, że nie tak to powinienem czuć...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones