PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8848}
5,5 19 177
ocen
5,5 10 1 19177
3,2 5
ocen krytyków
Chopin. Pragnienie miłości
powrót do forum filmu Chopin. Pragnienie miłości

Po obejrzeniu tego filmu ciągle po głowie chodzi mi jednen utwór, ale nie znam, jego nazwy bo nie jestem wielkim znawcą tej muzyki. Utwór ten Chopin grał bodajrze na swoim pierwszym występie w Francji u baronowej( tak było w filmie). Jest dosyć 'mocny'. Jest doosyć znany. Jeśli ktoś mniejwięcej kojarzy to była bym wdzięczna za pomoc.

ocenił(a) film na 8
pani_pasztetowa

Odpowiedź po pięciu latach, ale może komuś się przyda. Jeśli to ma być "mocny" utwór to pewnie chodzi o polonez As-dur z opusu 53

ocenił(a) film na 9
capri

Odpowiedź po następnych "kilku" latach. Polonez o którym Pani wspomina niewątpliwie jest najbardziej znanym utworem skomponowany przez Fryderyka. Ale ja myślę, iż chodzi tu o zupełnie inny utwór - opusowany pośmiertnie walc a-moll. Dźwięki tegoż wielokrotnie przelewają się przez fabułę filmu i tworzą piękny klimat tytułowego pragnienia miłości. Na potrzeby filmu powstała również piękna piosenka wykonywana przez E. Geppert do słów W. Młynarskiego "Na Krakowskim, czy w Nohant".


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones