PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1180}
6,5 4 754
oceny
6,5 10 1 4754
Prowokator
powrót do forum filmu Prowokator

Rewelacyjna ścieżka dźwiękowa, która w połączeniu ze zdjęciami Tatr tworzy niesamowitą atmosferę.

ocenił(a) film na 6
pasjonat

Ale dźwiękowiec, jak zwykle w polskim filmie, się nie popisał. Dialogi jak ze studni, dużo niezrozumiałych, pomimo zwiększenia głośności w telewizorze. To już chyba nasza tradycja.

karlolek91

Zgadzam się! Choćby im dać najlepszy sprzęt to trzeba się dosłuchiwać oczywiście teraźniejszość wygląda już o wiele lepiej.

ocenił(a) film na 6
kochamkinoo

Nie zgodzę się – teraźniejszość wcale nie brzmi lepiej. Mówię to po obejrzeniu „Kreta”, „Obławy” czy „Pokłosia” – dalej jest tragicznie. Telewizor ustawiam na 2x głośniej niż zwykle oglądam, a i tak części dialogów nie zrozumiałem. Może powinni dołączać do tych filmów napisy dla niedosłyszących?

ocenił(a) film na 10
karlolek91

Z polskim dźwiękowcami jest coś nie tak, zmieniłem telewizor na lepszy i wczoraj obejrzałem Prowokatora - dźwięk jest jakiś taki dziwny. Może to kwestia kopii? Prowokator nie raz leciał na TVP Kultura, ALe Kino czy TVP Historia, w zasadzie co kwartał gdzieś leci, ale wczorajsza wersja kopii filmowej była tragiczna - czarna obwoluta wokół, barwy jakieś takie zaczerwienione, co to miało być? Film był robiony na taśmie, przez co oryginalnie ma żywe filmowe barwy, ale TVP Historia dostało chyba jakąś fatalną wersję.

Kret też ma do luftu dźwięk. A wyprodukowany w 1996r. Gry Uliczne to dźwiękowa porażka. Fil super, ale dźwięk i nagranie dialogów amatorka.

użytkownik usunięty
aliveinchains

Świetny film, muzyka rewelacyjna. Teraz podobało mi się ,,Jesteś Bogiem''. Polska kinematografia zmieniła się, wciąż są lepsze i gorsze filmy. Trudno wybierac. Zanawcą także trudno byc. Napewno mniej dobrego aktorstwa (kiedyś teatr robił dobre zaplecze) i mało dobrej muzyki kompozytorów. Po Lorencie i Pospieszalskim nie widac wielu dobrych ścieżek dźwiękowych. Oczywiście może uda się zrobic ścieżkę z przebojami, ale uważam, że utwory są równie ważne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones