PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1180}
6,5 4 747
ocen
6,5 10 1 4747
Prowokator
powrót do forum filmu Prowokator

Uwielbiam Stenkę i tutaj jest dla mnie właściwą aktorką na właściwym miejscu. Również
Pieczyński był tutaj jeszcze u szczytu możliwości. Szkoda, że potem wciągnęły go seriale. ...
ale cóż. Polecam film. Dobre kino dla wymagających.

ocenił(a) film na 8
NicolettaHavana

Tak, to prawda...
1995 rok... jeszcze zanim nasi dobrzy aktorzy zaczęli staczać się do głupawych seriali.
Rasowe kino. To prawda, Stenka absolutnie na miejscu.

ocenił(a) film na 10
Goha2013

Leciał wczoraj w TVP Kultura...ogolenie jest teraz tydzień z Boguslawem Linda, więc dzisiaj tez będzie cos z tym aktorem na tym kanale:)
Obejrzalem po raz.....6? A może 7my? Film trochę niedoceniony, nie zrobil wtedy furrory, a myslę, że jest to top 3 w którym zagrał Linda. Piekne zdjęcia Tatr, ciekawe motywy historyczne, walka z caratem zmieszana ze wspinaczka, muzyka Lorenca. Nie jest to sensacja za jaka lubimy Linde, ale tym filmem, Tato, oraz Zabić Sekala Boguś pokazal, że jest wsechstronny...jak tu nie kochac cudownych lat 90tych. Zlote lata polskiego filmu!

ocenił(a) film na 8
aliveinchains

Tak, ja właśnie wczoraj oglądałam po raz pierwszy. I też nie rozumiem, czemu nie było głośno o tym filmie. Mam dokładnie te same przemyślenia. Tak, teraz wyraźnie widać, że to były złote lata...

aliveinchains

To jakim jest aktorem Linda pokazał jeszcze w latach 80 -tych. Prowokator to jeden z ostatnich jego filmów, w których trzymał typowy dla siebie, wysoki poziom.

ocenił(a) film na 10
Shalimar00

A owszem, CZlowiek z Żelaza, Przypadek, czy Kobieta samotna...do tego fajny serial obyczajowy pt. Punkt widzenia. Gral tam obok tej ładnej, wysokiej blondynki z Konopielki...

użytkownik usunięty
aliveinchains

,,Prowokator'' w rezyserii Krzysztofa Langa (1995), ,,Kanalia'' w reżyserii Tomka Wiszniewskiego (1990), ,,Billboard'' w reżyserii Łukasza Zadrzyńskiego (1998) oraz ,,Reich'' w reżyserii Władysława Pasikowskiego (2001) to cztery przykłady filmów, które po oglądając czułem niesamowity klimat, który składa się na dobrze skomponowane ścieżki dżwiękowe Michała Lorenca (Prowokator i Kanalia), zespołów rockowych w filmie Billboard oraz Tomasza Stańki (Reich). Wszystkie z filmów po nakręceniu były dołączone zapowiadającym film do kin wideoklipem Robert Gawliński (Prowokator), Paweł Kukiz (Billboard) i Karmacoma (Reich). Tylko Kanalia nie miała klipu, bo to było kręcone w 1990 roku, kiedy teledyski jeszcze nie były popularne jak Kroll (bardzo żałuje do dzisiaj nie miał do swojego obrazu teledysku). Wszystkie te filmy miały świetne zdjęcia Paweł Edelman (Reich), Łukasz Kośmicki (Billboard). Każdy film miał dobrych aktorów: we wszystkich grał Bogusław Linda, Krzysztof Pieczyński (dobrze wypełniał Prowokatora i Reicha), dobry był dobry drugi plan we wszystkich filmach takich aktorów jak Leon Niemczyk, Tadeusz Szymków (Kanalia), Artur Dziurman (Reich), Henryk Bista (Prowokator), Piotr Fronczewski, Paweł Kukiz, Andrzej Seweryn (Billboard). Chyba do tego dopisac można, że dobrze debiutowali w tych filmach aktorzy tacy jak Rafał Mackowiak (Billboard) - fakt, że do dzisiaj gra i w wielu produkcjach wystąpił, Jolanta Fraszyńska (Prowokator). W koncu dobre scenariusze Janusza Głowackiego do Billboardu, Macieja Maciejewskiego do Prowaktora i Władysława Pasikowskiego do Reicha.

NicolettaHavana

U szczytu możliwości to Pieczyński był za młodu, zanim wyjechał z Polski.
A może po prostu role dostawał wtedy ciekawsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones