PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=832200}
5,1 3 669
ocen
5,1 10 1 3669
3,4 8
ocen krytyków
Solid Gold
powrót do forum filmu Solid Gold

Film jak film

ocenił(a) film na 6

A atmosfera wokół narosła. A sam film jest ogólnie taki sobie. Nie jest to historia afery Amber Gold, ale raczej opowieść luźno oparta na tej aferze. Wiele postaci i faktów jest innych niż w rzeczywistości. Istotne film miejscami się wlecze, ale praca kamery mi akurat się podobała. Jest trochę scen gdy obraz jest niestabilny, ale to mi nie przeszkadzało. Ciekawe jest połączenie wszystkich wątków na końcu filmu, mimo że dość przewidywalne. Muszę pochwalić panią Nieradkiewicz za wspaniałą dykcję, co jest rzadkością w polskim kinie. Każde jej słowo słychać doskonale. Pozostała obsada też grała nienajgorzej. Uważam że ostatnio mało jest tego typu polskich produkcji, natomiast zdecydowanie za dużo komedii romantycznych. Czasu spędzonego w kinie nie uważam za stracony.

użytkownik usunięty
pyciam1

Moim zdaniem Bromskiemu wcale nie chodziło o firmę Amber Gold samą w sobie, bo przecież nie wyjaśnia tam mechanizmów działania tego parabanku plus "przyległości" - linie lotnicze itd. Sam wątek kryminalny nie jest, niestety, w żaden sposób odkrywczy i nie wnosi nic ciekawego do gatunku. A najmniej podobało mi się to, że jakbym oglądał "Uwikłanie": wielu tych samych aktorów (oczywiście bardzo dobrych) i bezpieka w tle... Ile można kręcić to samo?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones